fbpx

Afrodit Askısı

Afrodit Askısı adını Yunan Mitolojisinin aşk ve güzellik Tanrıçası olan güzelliğiyle dillere destan olan Afrodit’ten alır. Bizde ondan ilham alarak geliştirdiğimiz yeni yüz germe işlemimiz olan Afrodit Askısı ile karşınızdayız. Klasik askılardan farklı olarak daha uzun ömürlü olan spring thread adı verilen özel ipler kullanılırken aynı zamanda cildinize nemde sağlayan bu işlem kadınlarımızın yeni tercihi oluverdi.

Afrodit Askısı Nedir?

Afrodit askısı bir yüz askılama işlemi olup aynı zamanda içerisinde zenginleştirilmiş vitaminler olan özel Afrodit mezoterapisi ile desteklenen bir işlemdir.

Genellikle 30’lu yaşlar itibari ile cildimizde kollojen üretimi yavaşlar ve cilt kalitesi kötüleşir. Bu gibi durumlarda erkenden önlem almak şart. Önemli olan yaşlandıktan sonra değil yaşlanmadan cildimize yatırım yaptığımızda ileriki yaşlarda bizim için bir avantaj oluverir.

Yaşıtlarımıza göre daha genç daha parlak ve daha canlı bir görünüme sahip oluruz.

Afrodit Askısı Nedir?
Afrodit Askısı Nedir?

Afrodit Askısı Nasıl Uygulanır?

Afrodit askısı genellikle lokal anestezi ile uygulanır. Öncelikle cilt özel temizleyiciler ile temizlenir. Yüzümüzü yukarı taşımak yanak, nazolabial ,çene ve kaş bölgesindeki sarkmaları engellemek için yüzün belirli bölgeleri uyuşturulur. Daha sonrasın da cilt üzerinde bize yol gösterilecek çizimler yapılır. İnce uçlu iğneler yardımı ile özel ipliklerin koyulacağı yerlerden cilt altına giriş yapılır. Askılar yerleştirilir ve 15 gün sonra hastamız kontrole geldiğinde özel Afrodit mezoterapisi uygulanır.

Afrodit Askısı İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Afrodit askısı işlemi bir askılama yöntemi olduğu için ilk birkaç gün ödem ve morluk olmaması için buz uygulaması önerilir.
  • Askıların zarar görmemesi için ilk bir hafta hastamızın uykusundaki yatış pozisyonu bizler için çok önemlidir yüz üstü uyumamalı ve yüzünü ovuşturmamalı her hangi bir hasara yol açmamalıdır.
  • İlk 24 saat makyaj yapılmaması önerilir.
  • Hastalarımız ilk bir hafta ağır egzersiz yapmamalıdır.
  • İlk üç gün çene bölgesini zorlayacak gülmelerden kaçınmalıdır daha sonrasında bol bol gülebilirsiniz.
  • Sauna ,hamam ve çok buharlı banyodan da birkaç gün uzak durmalarını öneririz.
  • Size özel olarak verdiğimiz maskelerimizi de 5 gün boyunca gece yatarken kullanmanızda askıların ömrünü olumlu yönde etkiler.

Afrodit Askısından Sonra Normal Hayata Dönüş Ne Zaman Olur?

Afrodit askısı lokal anestezi ile muayenehane ortamında yapılan pratik bir işlem olduğu için hasta normal yaşantısına hemen dönebilir.

Afrodit Askının Etkisi Ne Zaman Görülür?

Afrodit askısının etkisini hemen işlem sonrası görebilirsiniz. İpler yüze ilk iki haftada adapte olur ve doğal bir görüntü iki hafta sonra ortaya çıkar.

Afrodit Askısı Yaptırmadan Önce Neler Yapmalıyız?

Afrodit askısı uygulaması yaptırmadan önce kullandığınız ilaçlar var ise hekimimize bildirmeli. Eğer kan sulandırıcı kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar kullanıyorsanız işlem sırasında kanama olmaması için hekiminize danışarak ilaçlara bir hafta ara vermelisiniz. İşlemden bir hafta öncesinden bitki çayı kullanmamalısınız.

Afrodit Askısında İz Olur Mu?

Afrodit askısında dikiş kullanılmadığı için herhangi bir dikiş yada kesi izi bulunmaz buda artı bir avantajdır.

Afrodit Askısını Kimler Yaptırabilir?

Afrodit askısını 30 yaş itibari ile daha genç ve canlı gözükmek isteyen her kadın ve erkek yaptırabilir.

Afrodit Askısını Tekrar Yaptırabilir miyim?

Afrodit askısı yöntemini askılar etkisini zamanla kaybettiğinde tekrar yaptırabilirsiniz.

Afrodit Askısının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Afrodit askısının etkisi 2-5 yıl arası değişmektedir. Bu süre kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Çevresel faktörler cilt kalitesi de bu süreci etkiler.

Cildimin Parlaklığını Korumak için Ne Yapmalıyım?

Afrodit askısının gerçekleştirdiklerinden biride cilde parlaklık ve nem kazandırmasıdır. İşlemden 6 ay sonra muayene hanemize tekrar gelerek Afrodit mezoterapisi yaptırıp parlaklık ve nemi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Afrodit Askısını Kimler Yaptıramaz?

Afrodit askısını hamile ve emziren anneler yaptıramaz. Ayrıca kanamaya yatkınlığı olan düzenli kan sulandırıcı ve ilaç kullanan hastalarımız hekimimize danıştıktan sonra bu işlemi yaptırabilir.

Afrodit askısı hakkında sormak istediğiniz tüm sorular için yorum bölümünü kullanabilir ya da bizimle iletişim kurarak sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikBella Eyes
Sonraki İçerikİple Kaş Kaldırma Estetiği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ