fbpx

Ameliyatsız Yüz Germe Endopeel

Cerrahi bir işlem yapmadan medikal olarak yüzde lifting (gerdirme) uygulaması sağlayabileceğimizi  biliyor muydunuz? Nasıl mı?

Daha önce ameliyatsız yüz germe endopeel uygulamasını duymadınız öyleyse!

Lafı uzatmadan ameliyatsız yüz germe endopeel den bahsetmeye başlayalım.

Ameliyatsız Yüz Germe Endopeel

İçerisinde fıstık yağından oluşan aynı zamanda leke tedavisinde de kullandığımız kojik asitli cildi yapılandıran özel bir karışım bulunmaktadır. Endopeel adı gibi içeriden onarım yapan bir peelingdir.

Cildin katmanlarını içten iyileştirir kasların yeniden yapılanmasıyla da çene hattını ve yanak hattını yüz germe vektörleri yönünde gerer.

Sonuç olarak daha belirgin bir jawline ve daha gergin bir yanak hattı sağlar.

Işıltılı, daha belirgin elmacık kemikleriyle ve definasyonu artmış jawline çene hattı ile birleştiğinde yüz çekiciliği ileri derecede arttılmış olur. Bu yüzdendir ki Endoopel estetik uygulamaları arasında  en kuvvetli sonuçlar vererek, kişilerce en çok tercih edilen uygulamalar arasına girmiştir.

Amerika’da da günümüzde yüz germeye kafa tutan uygulamalar arasında yerini almıştır.

Ameliyatsız yüz germe endopeelin bir diğer mücizesi de burun ucu kaldırmada son derece başarılı olmasıdır. Bunu da izsiz ve ameliyatsız burun ucu estetiği olarak değerlendirebiliriz.

Ayrıca ameliyatsız yüz germe endopeel, boyun liftingi ve dekolte liftingi yapmada da kullanılabilirken, selüloitli bölgelerin gerginleşmesi ve poponun kaldırılmasında da ameliyata bir alternatiftir.

Endopeel Tekniği Nasıl Uygulanır?

Endopeel benzersiz bir tekniktir ve başlangıçta İsviçre ’de geliştirilmiştir. Fıstık yağı asidi ile karbolik asit içeren yağlı patentli bir çözeltiden oluşur. Gevşek cilt dokusu ve kas gevşekliği olan bir bölgeye enjekte edildiğinde bu, seçici, geri dönüşümlü, sivri bir “kimyasal miyoliz” yaratır; başka bir deyişle, enjekte edilen bölgedeki cilt ve kaslar sıkılaşır, böylece yaşlanma belirtilerini tersine çevirir.

Ameliyatsız Yüz Germe Endopeel
Ameliyatsız Yüz Germe Endopeel

Endopeel Nerelerde Kullanılır?

Endopeel, alın kaldırma, burun ucu kaldırma, çene, alt çene  gibi yüz için, gluteus alanı (kalça kaldırma) gibi vücudun sorunlu bölgelerinde, uygulama alanına sahiptir. Uyluk, sarkık üst kollar, göğüs bölgesi ve karın bölgesinde de endopeelden faydalanılabilir.

Endopeel bir dolgu maddesi değildir, bu yüzden yüzü dolgunlaştırmaz ancak zamanla yaş alırken aşağıya düşen yüzün ana yağ yastıkçıklarını eski yerlerine yukarıya doğru taşır. Bu yüzdende uygulama sonrası üst yüz ve elmacık kemiği definasyonu daha belirgin olur. Bu da yüzü doldurmadan yukarı taşımak olduğu için sonuçlar da doğal görüntü elde edilir.

Endopeel Tedavi Öncesi ve Sonrası Ne olur?

 • Endopeel çok sayıda küçük enjeksiyonla uygulanır. Maksimum rahatlık için önceden lokal bir anestezik krem uygulanır.
 • İyi tolere edilen bir prosedürdür. Öğle arası işlemlerinden değerlendirilebilir. Hastalar normal günlük aktivitelerine geri dö
 • Endopeel’in etkileri hemen görülmeye başlar ve 3 ila 7 günlük bir süre boyunca artarak devam eder.
 • İdeal sonuçlar için, ilk yıl 3 seansla başlanır ve daha sonra da etkilerin sürdürülebilmesi için yılda 1 seans tekrar edilir.

Zor mudur Peki Uygulaması Bu Ameliyatsız Yüz Germe Endopeelin?

Son derece pratik ve ağrısız bir işlemdir. Çok ince uçlu enjektörler (iğneler ) kullanılarak ağrı minimalize edilir. Ayrıca uyuşturucu krem ile uyuşturulduktan sonra uygulandığı için iğneler de ağrıya sebep olmaz.

Ameliyatsız yüz germe endopeel tabiri caizse bir öğle arası işlemidir. 15 dk ortalama işlem süresidir. Uygulandığı her bölgede anında gözle görünür sonuçlar elde edildiği için öğle arası işe hemen daha çekici dönülebilir.

Ameliyatsız yüz germe endopeel seanslar şekilde uygulandığında kalıcılığı da çok daha uzun ömürlü olabilir. Kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak 6-8 ay sonra eski haline dönebilen, hızlı bir kas kütlesi liftingi yaratır.

Endopeel in Bize Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

 • Hızlı veya hemen sonuçlanan bir tekniktir. Yüz ve Boyuna uygulanan endopeel, tedaviden 1/2 saat sonra hemen sonuç verir.
 • Cerrahi Lift’in daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Endopeel, cerrahi yüz gerdirme sonrası yüz germenin diriliğinin daha uzun süre dayanması için cerrahiye yardımcı olan en iyi cerrahi olmayan yö
 • Botulinum toksine alternatif. Endopeel tekniği, kaslarin hareketlerine engel olmadan yani mimik kaybı olmaksızın, özellikle yüzün alt 1 / 3’ünde, Botulinum toksin enjeksiyonuna bir alternatiftir.
 • Cilt sıkılaştırma cihazlarına alternatif. Endopeel tekniği, ışınsal yollarla cildin sıkılaştırılmasını sağlayan yöntemlere bir alternatiftir. Endopeel kaslar üzerinden tüm yüzü neredeyse tamamen restore eder.
 • Risklerin olmaması. Endopeel, cerrahi müdahale olmadan ağrısız bir şekilde kırışıklıkları azaltmada önemli bir avantaj sunar. Cerrahi operasyonlar sırasında skar, nekroz, sinir hasarı veya risklerin çok uzun süre devam etmesi gibi riskler meydana gelebilir. Endopeelde böyle risklerin olmaması çok rahat bir kullanım sağlar.
 • Yüz ifadeleri kaybolmaz. Bir başka önemli avantaj, uygulanan bölgelerdeki kaslar hareketsiz hale gelmediği için yüz ifadesi değişmez.
 • Programda esneklik. Endopeel uygulamasının bir sonucu olarak, etki 10-30 dakika kadar kısa bir sürede ortaya çıkmaya başlar. Uygulamadan sonra etki 6-8 ay sürer. Bu sürenin sonunda, tamamen geriye döndüğü için, ardışık uygulamalar yıllarca kolaylıkla yapılabilir. Sıralı uygulamaların bir sonucu olarak Endopeel’in etki süresi uzar. Başka bir uygulama yaklaşımı, her iki ayda bir düşük dozda birkaç Endopeel ile idame tedavisidir. Böylece olumlu etkilerin sürekli olması sağlanabilir.
 • Fiyatlar tedavi edilen bölgeye göre değişir fiyatlandırma için Rio Clinic’i ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerimizi kullanıp bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Öyleyse yüzündeki lifting etkisini ve parlaklığı arttırmak ama ameliyatta olmak istemeyen herkes endopeeli denemeli diyerek güzel ve sağlıklı günler diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ