fbpx

Hakkımda.

Op. Dr. Elif Seda Keskin

PLASTİK CERRAHİ UZMANI

İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da tamamlayan Dr Elif Seda Keskin 2011 yılında Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ardından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) ‘nde Plastik , Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alaninda ihtisas eğitimini tamamlamıştır.Eğitim süresi esnasında bir müddet Amerika’da , Ohio Eyaleti’nde , Cleveland Clinic’ te hem hizmet vermiş hem de eğitim sürecine devam etmiştir.

Uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman operatör ünvanını alması ardından Kırşehir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Gebze Fatih Devlet Hastanesi , Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Çanakkale 18 Mart Üniversite Hastanesi gibi birçok yerde çalışarak tecrübelerini arttırmıştır.

Uzmanlık tezini Acıbadem Üniversitesi Laboratuarları’nda hayvan deneyleri ile izsiz yara iyileşmesini araştırarak tamamlamıştır.Estetik cerrahinin en önemli unsurlarından olan skar ve iz konularına bu sebepten ötürü fazlasıyla hakimdir.Tez çalışmaları dolayısıyla canlı dokuya saygıyı öğrenmiş , dikkatli ve özenli yapılan işlerin en verimli sonuçlarına vardığını farketmiştir.Ayrıca tez çalışmaları esnasında yara izlerini iyileştirme veya hafifletmede kullanılan bir takım aromatik yağların ve vitamin minarek karışımlarının kıl köklerini besleyerek saç ve kaş çıkımınıda hızlandırabileceğini keşfetmiş , bu tecrübelerini de hastalarıyla paylaşmaya başlamıştır.

Dr. Elif Seda Keskin ayrıca 2016 yılında yine Amerika’da James Zins MD ve Raffi Gurunluoğlu MD den yüz ve meme estetiği üzerine eğitim almıştır.

Asistanlığı boyunca ayrıca meme ve genital estetik üzerine de yoğunlaşmış , minimal invaziv uygulamalarda da kendini oldukça geliştirmiş , ameliyat öncesi son rutuşları her zaman deneyerek hastalarına olabildiğince faydalı çözümler üretmeye çalışmıştır. Dr. Elif Seda Keskin hastalarına yapacağı büyük veya küçük uygulamaları , hiç fark gözetmeden , işlem öncesi detaylı bir şekilde hastasına aktarmakta , onun beklentilerini dikkatle dinlemekte ve seçilecek uygulamalara hastalarıyla beraber , onlara en yüksek faydayı sağlayacak şekilde seçmektedir.Bilhassa hastalarına gereksiz önerilerde bulunmamaya özen gösterir.Fazlanın doğallıktan uzak düşeceğinin farkında olduğu gibi , eksik uygulamalarında sonuca ulaşmayacağını görüşmelerinde dikkatle belirtir.Ayrıca uygulama önce ve sonrasında , uygulama esnasında yaşanacakları en başından detaylı bir şekilde dile getirir.

Dr. Elif Seda Keskin 2018 yılında aldığı hipnoterapi , hipnoz ve bilinç altı eğitimlerini uygulama seanslarında kullanarak , hastalarının sakinleşmesini sağlayarak , ağrı hissiyatlarını minimalize eder.Hastaların olabildiğince konfor ve rahat içerisinde tedavi süreçlerini tamamladığından emin olur.Aynı zamanda hastaların sadece fiziksel güzellikleriyle değil ruhsal huzurlarıylada meşgul olur , çünkü insanların hayatlarına değebilmenin ve bir nebzede yaşama mutluluk katabilmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındadır.

Dr. Elif Seda Keskin , sürekli katıldığı toplantı ve kongrelerle dünyadaki yeni gelişimlerden haberdardır.Katıldığı toplantılarda tanıtılan yeni gelişimleri hastalarına sunmadan önce detaylı bir şekilde analiz eder , eğer mantık çerçevesi içerisinde hedefe ulaşacak tekniklerse kullanımına katar.

Ulusal ve Uluslararası Yayınlar

1) Çiloğlu, S., Duran, A., Yiğit, A., Büyükdoğan, H., & Keskin, E. (2015). Kulak Kepçesi Yerleşimli Melanom Dışı Deri Kanserleri: 51 Olgunun Geriye Dönük Analizi. Turkish Journal of Dermatology9(4).

2) Keskin, E. S., Keskin, E., Atik, B., & Koçer, A. (2015). A case of isolated abducens nerve paralysis in maxillofacial trauma. Annals of maxillofacial surgery5(2), 258.

3) Ciloglu, S., Duran, A., Keskin, E., & Yigit, A. (2016). Dendritic fibromyxolipoma of left inguinal region. Indian Journal of Pathology and Microbiology59(2), 250.

4) Ciloglu, S., Duran, A., Yigit, A. K., Buyukdogan, H., & Keskin, E. (2015). Keutel syndrome: Augmentation of the nose with serial fat grafting. Annals of maxillofacial surgery5(2), 287.

5) Çiloğlu, N. S., Önsal, E., Duran, A., Mert, A. İ., & Keskin, E. (2015). Guyon kanalı sendromu: kitleye bağlı üç olgunun sunumu. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dergisi (Turk Plast Surg)23(3), 130-132.

Ulusal ve Uluslararası Sözlü Sunumlar

1)Çiloğlu N., Keskin E.R, Duran A., Yazıcı A., Omar S., Eraslan T. :Göz Kapağı Yerleşimli Tümörler, 36. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kurultayı , 29 Ekim-1 Kasım 2015, İstanbul

2) Çiloğlu N.S., Keskin E.R, Büyükdogan H., Türkmen İ., Evrensel E. : Kepçe Kulak Deformitesi Düzeltilmesinde Sütür Ve Perikondrioadipodermal Flep Tekniği Kombinasyonunda Deneyimlerimiz., 37. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kurultayı , 4-7 Kasım 2015, Ankara.

3) Düzgün S., Keskin E.R, Yiğit A., Evrensel E., Aslan O. : Kronik Boutoniere Deformitesi Onarımında Yeni Lateral Bant Oluşturulması Tekniği, 37. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kurultayı , 4-7 Kasım 2015, Ankara.

4) Düzgün S., Keskin E.R, Erdoğan Ö., Yiğit A., Evrensel E., Aslan O. :Femur Başı Aseptik Nekrozu Tanısı Almış Serbest Fibula Flebi ile Tedavi Edilen Hastalarda Alıcı Damar Sorununa Yaklaşım, 37. Türk Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Ulusal Kurultayı , 4-7 Kasım 2015, Ankara.

Katıldığı Kongre ve Kurslar.

Katıldığı Eğitim Faliyetleri, Kongre, Sempozyum ve Sertifikalar:

1) ‘’Her Yönüyle Yağ Grefti’’ TPRECD İstanbul Bölge Toplantısı (21 Eylül 2012, Bahçeşehir Üniversitesi-İstanbul)

2) Controversies İn Reconstructive Microsurgery Meeting (6-8 Aralık 2012, The Marmara Hotel-İstanbul

3) 10. Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri ’’Estetik ve Fonksiyonel Karın Duvarı Cerrahisi’’ (31 Mayıs-01 Haziran 2013, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul)

4) İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mikrocerrahi Eğitim Ve Araştırma Labaratuarı ‘’Temel Mikrocerrahi Kursu’’ (13-17 Ocak 2014- İstanbul)

5) Estetik Plastik Cerrahi Derneği 18. Ulusal Kongesi  (11-12 Ocak 2014, İstanbul)

6) I.Marmara Bölgesi Plastik Cerrahi Eğitim Toplantısı ‘’Plastik Cerrahi de Zor Yara’’ (28 Mart 2014- Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi/İstanbul)

7) II.Marmara Bölgesi Plastik Cerrahi Eğitim Toplantısı ‘’El Cerrahisinde Zor Vaka’’ (08 Mayıs 2014 – Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi/İstanbul)

8) TPRECD 36.Ulusal Kurultayı (29 Ekim/1 Kasım 2014 – İstanbul)

9) TPRECD 36.Ulusal Kurultayı ‘’Saç Ekim Cerrahisi’’ Kursu (29 Ekim/1 Kasım 2014 – İstanbul)

10) TPRECD 36.Ulusal Kurultayı ‘’Elde Sık Görülen Sorunlar ve Tedavileri’’ Kursu (29 Ekim/1 Kasım 2014 – İstanbul)

11) TPRECD 36.Ulusal Kurultayı ‘’Nazal Endoskopi ve Fonksiyonel Nazal Cerrahi’’Kursu (29 Ekim/1 Kasım 2014 – İstanbul)

12) TPRECD İstanbul Bölge Toplantısı ‘’Plastik Cerrahide Hücresel Tedavi Uygulamaları ve Uygulama Sınırları’’ (8 Mayıs 2015- Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi/İstanbul)

13) ‘’Meme Kanserinde Cerrahi Yenilikler: Multidisipliner Yaklaşım ve Eş Zamanlı Onarım Teknikleri (16-17 Mayıs 2015 , İstanbul Florence Nıghtıngale Hastanesi)

14) TPRECD I. Yüz Estetiği ve VIII. Rinoplasti Kursu (21-24 Mayıs 2015, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi-Amerikan Hastanesi/Nişantaşı)

15) Yeditepe Üniversitesi Deney Hayvanları Etik Kurulu-‘’Labaratuar Hayvanları Kursu’’ ( 28 Mayıs- 06 Haziran 2015)

16) 12. Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri ‘’Meme Rekonstrüksiyonu’’ (5-6 Haziran 2015, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul)

17) 9th BAPRAS Congress (17-20 Eylül 2015- Yunanistan)

19) TPRECD 37. Ulusal Kurultayı (4-7 Kasım 2015- Ankara)

20) ‘’6.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu’’ (12-14 Kasım 2015- Ankara)

21) Estetik Plastik Cerrahi Derneği 20. Ulusal Kongresi (09-10 Ocak 2016 -CVK Park Bosphorus Hotel/İstanbul)

22) ‘’Estetik ve Rekonstrüktif Meme Cerrahisinde İmplant Seçimi Toplantısı’’ (26 Şubat 2016- Acıbadem Maslak Hastanesi/İstanbul)

HEMEN ARA
YOL TARİFİ