fbpx

Göz Altı Morluğu Tedavisi

Sağlıksız beslenme, egzersiz eksikliği, yaşlanma ve uyku eksikliği göz altı morluklarına katkıda bulunabilir. Sonuç olarak, göz altı morluğu tedavisi gerekebilir.

Göz altı morlukları çoğu kadın ve erkeğin mustarip olduğu estetik sorunlardan biridir. Göz altlarımız melaninin üretiminin artmasıyla birlikte cilt rengimizden daha koyu gözükür ve bu kişiye yorgun ve halsiz bir ifade verir. Göz altı morlukları uykusuzluk, stres gibi etkenlere bağlı olsa da bazı hastalıklar nedeniyle de oluşabiliyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Neden Göz Altı Morluklarımız Oluşur?

Göz altı morluklarının oluşmasının birkaç farklı neden vardır bular;

 • Genetik.
 • Sigara, alkol ve fazla kafein tüketimi.
 • Yeterli miktarda su tüketmemek.
 • Bazı vitamin eksiklikleri.
 • Bazı hastalıklar.
 • Yanlış ve sağlıksız beslenmek.
 • Hormon düzensizliği özellikle hamilelik ve emzirme döneminde.
 • Kansızlık.
 • Uykusuzluk ve yoğun çalışma temposu.

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Göz altı morlukları oluşumu eğer bir hastalık sebebi ile oluşmuyor ise bu morluklar bazı tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılabilir. Bu göz altı tedavilerine ek olarak bu tarz şikayeti olan hastalar düzenli uyumalı ve bol su tüketmelidirler.

Göz altı morluk tedavisi kişiden kişiye değişebilir ve iki farklı tedavi yöntemi vardır. Bu tedaviler;

 • Mezoterapi İle Göz Altı Morluğu Tedavisi; Göz altı morluk tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir göz altı mezoterapisi, içerisinde bulunan bazı maddeler yardımı ile göz altlarındaki koyu halkaları birkaç seans uygulanması sonucunda açar. Göz altlarında oluşan ince çizgilerin dolmasını daha canlı ve nemli gözükmesini sağlar. Genellikle cerrahi işlem gerektirmeyen ve kısa sürede güzel sonuçlar elde edilen bu işlem hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morluğu Tedavisi; bazı kişilerde yaşlanmaya bağlı doku kaybı sonucunda göz altlarında çukurlaşmalar meydana gelir. Bu çukurlaşmalar sebebi ile mor göz altları ortaya çıkar. Kişiyi olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun gözükmesine sebep olan bu durum klinik ortamında 10 dakikalık bir hyalüronik asit bazlı dolgu uygulaması ile tedavi edilebilir.
Göz Altı Morluğu Tedavisi
Göz Altı Morluğu Tedavisi
Göz Altı Işık Dolgusunu Duydunuz mu?
Göz altı ışık dolgusu, hem genç hem de yaşlı hastalar için, göz altı bölgesine dolgu uygulamak ameliyata göre güvenli ve etkili bir alternatiftir Göz altı ışık dolgusu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Mezoterapi İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Göz altı mezoterapisi ile göz altı morluk tedavisi uygulaması öncesi morluk olan bölge özel temizleyiciler ile temizlenip uyuşturucu krem sürülür. Daha sonrasında içerisinde özel bir karışım bulunan göz altı mezoterapisi göz altına ince uçlu hayalet iğne adı verilen iğneler ile uygulanır. İşlem ortalama on dakika gibi kısa bir sürede biter ve gündelik yaşantınıza hiçbir şekilde engel olmaz.

Mezoterapi İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisi yaptırmadan önce dikkat etmemiz gereken şeyler eğer düzenli ilaç kullanıyorsanız bunu hekiminize bildirmeli ve bu ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici , ağrı kesici gibi ilaçlar ise bunları hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden kesmeniz gerekmektedir.

Mezoterapi İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisinden sonra dikkat etmemiz gereken birkaç şey vardır bunlar;

 • İşlemden sonra ilk iki hafta bol su tüketmek.
 • İşlemden sonra 2-4 saat uygulama yapılan alana su değdirmemek.
 • İşlemden sonra ilk 2-4 saat makyaj yapmamak yada kozmetik ürünler sürmemek.
 • İlk bir hafta hamam, sauna, ağır egzersiz ve çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durmak gerekmektedir.

Göz Altı Mezoterapisi ile Göz Altı Morlukları Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Göz altı mezoterapisi ile göz altı morluğu tedavisini göz altı morluklarından şikayetçi olan her kadın ve erkek göz altı morluk tedavisini yaptırabilir ancak hamilelik yada emzirme döneminde olan kadınlar için bu süreçte hormon düzensizlikleri olduğu için hamilelik yada emzirme döneminden sonra yapılması uygun görülür.

Mezoterapi ile Göz Altı Morlukları Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisi yaptırmadan önce uygulama alanına sürülen uyuşturucu kremler ve uygulama esnasında çok ince uçlu iğneler kullanıldığı için bu işlemde ağrı ve acı minimum düzeye indirilir yani bu işlemde hastalarımız ağrı ve acı duymazlar.

Göz Altı Mezoterapisi Kaç Seanslık Bir İşlemdir?

Göz altı mezoterapisi ile göz altı morluk tedavisi seans aralıkları 15-20 gün olup 2 ya da 3 seans olarak kişiden kişiye ve morluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.

Mezoterapi İle Göz Altı Morlukları Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisinde cilde ve insan sağlığına her hangi bir yan etkisi olmaz ancak işlemden sonra hassas cilde sahip olan kişilerde hafif kızarıklık görülmesi normal bir durumdur bu tarz bir durumla karşılaşıldığında uzmanlar tarafından buz uygulaması yapıldığında 1-2 saat içerisinde bu görüntü ortadan kalkar.

Mezoterapi ile Göz Altı Morlukları Tedavisinde Etki Ne Zaman Görülür?

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisinde uygulama sonrasında koyulaşmış ve kurumuş göz altları ilk bir hafta içerisinde nemlenir daha canlı bir görünüm ortaya çıkar morlukların açılması kişiden kişiye değişir genellikle 2. Seanstan itibaren morluklar ortadan kaybolur.

Mezoterapi İle Göz Altı Morluk Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Mezoterapi ile göz altı morluk tedavisinde göz altı çevresinde oluşan ince kırışıklıklar açılır, göz altları daha nemli ve aydınlık görünür, göz altı morlukları ortadan kalkar daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanız sağlanır.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morluğu tedavisinde yaş alma sebebi ile doku kaybı yaşayan ve bu doku kaybından dolayı oluşan morlukları tedavi etmek amacı ile uygulanan bir işlemdir. Hacmini kaybetmiş göz altları muayene sonrasında özel temizleyiciler ile temizlenir. Uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür ve uyuşma gerçekleştikten sonra hyalüronik asit bazlı dolgular hiçbir şekilde ağrı veya acı duyulmadan kanüller yardımı ile cilt altına yerleştirilir. İşlem on dakika kadar kısa bir sürede biter doku kaybı yaşanmış bölge doldurulur daha pürüzsüz ve aydınlık hale getirilir.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morluğu Tedavisinden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morluğu tedavisi yaptırmadan önce dikkat etmemiz gereken şeyler eğer düzenli ilaç kullanıyorsanız bunu hekiminize bildirmeli ve bu ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, ağrı kesici gibi ilaçlar ise bunları hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden kesmeniz gerekmektedir.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morlukları Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morlukları tedavisi yaptırdıktan sonra dikkat etmemiz gereken birkaç şey vardır bunlar;

 • İşlemden sonra ilk iki hafta günde en az 2 litre su tüketmek gerekmektedir bu dolgunun hacim kazanmasına ve dolgunun uzun ömürlü olmasını sağlar.
 • İşlemde sonra ilk 2-4 saat uygulama yapılan bölgeye su değdirilmemelidir.
 • İşlemden sonra il 2-4 saat uygulama yapılan bölgeye kozmetik ürün sürülmemelidir.
 • İşlemden sonra ilk bir hafta yüz masajı, hamam, sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morlukları Tedavisinde Etki Ne Zaman Görülür?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morluğu tedavisinde etki hemen işlemden sonra görülebilmektedir. Çökmüş göz altları doldurulur daha aydınlık, canlı ve parlak bir görünüme sahip olunur.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morluğu Tedavisinde Etki Ne Kadar Sürer?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morlukları tedavisinde işlemin etkisi ortalama 9 ila 12 ay arası sürmektedir. Uygulama eğer tekrarlanır ise bu dolguların kullanım süresi uzamaktadır.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu ile Göz Altı Morlukları Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morluğu tedavisini göz altlarında kırışıklık, çökme, morarma gibi şikayetleri olan her kadın ve erkek yaptırabilir fakat bilinen herhangi bir risk olmasada hamile ve emziren kadınların bu dönemde hormon düzensizlikleri olduğu için bu süreçten sonra uygulanması uygun görülür.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Hyalüronik asit bazlı dolgu ile göz altı morluğu tedavisinde dolgu cilt altına ince uçlu iğneyle açılan tek bir yerden kanüllerle taranarak kemik üstüne yerleştirilir. Bu sayede diğer dolgu işlemleri gibi sürekli iğne girişi olmaz aynı zamanda işlemden önce uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu kremler sürülür bu sayede işlem esnasında acı veya ağrı oluşmaz.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu ile Göz Altı Morlukları Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

İşlemden sonra eğer hassas bir cilde sahipseniz hafif kızarıklık ve ya morarma olabilir bu gibi durumlarda buz uygulaması yapılarak 1-2 saat içerisinde ortadan kaldırılır.

Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu İle Göz Altı Morlukları Tedavisinin Ücreti Nedir?

Uygulanacak dolgu çeşidine ve miktarına göre fiyat aralığı değişebileceği için muayene sonucunda net bir fiyat verilir. Bilgi ve randevu için 0552 584 84 10 ‘u arayabilirsiniz.

Göz altı morlukları tedavisi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular için dilerseniz yorum bölümünü de kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikDermapen Uygulaması
Sonraki İçerikPRP Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ