fbpx

İple Kaş Kaldırma Estetiği

Zamanla yaş ve yer çekiminin etkisiyle kaş ve alın bölgesinde düşmeler meydana gelebilir. Bu tarz şikayetlerle gelen hastalarımıza ameliyatsız kısa süren ve günlük hayata hemen geri dönülebilme olanağı sağlayan iple kaş kaldırma estetiğini uygularız.

İple Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl uygulanır?

Kaş kaldırma estetiği uygulaması yapılmadan önce kaş ve alın bölgesi özel temizleyiciler ile temizlenir daha sonrasında lokal anestezi ile uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra cilt üzerinde operasyon esnasında yardımcı olacak çizimler yapılır. Daha sonra saç derisinin içerisinden mikro cihazlar yardımı ile ipler yerleştirilir.

İple kaç kaldırma estetiği işlemi ortalama 45-60 dakika arası sürer. 

İple Kaş Kaldırma Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İple kaş kaldırma estetiği pratik bir işlem olup hemen arkasından günlük hayata dönebilirsiniz. Hassas cilde sahip olan insanlarda hafif ödem ve morluk olabileceği için iki üç gün buz uygulaması yapılması önerilir.

İşlemden sonra koyulan askıların zarar görmemesi için 1 hafta gözlerinizi ovuşturmamalısınız ve yüz üstü uyumamalısınız.

Yine dikkat edilmesi gereken şeylerden biride ağır zorlayıcı egzersizler, hamam, sauna ve çok buharlı banyodan 1 hafta uzak durmalısınız.

İple Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl uygulanır?
İple Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl uygulanır?

İple Kaş Kaldırma Estetiğinde İz Olur Mu?

İple kaş kaldırma estetiği sonrasında kesiler saç derisinin altına gizlendiği için herhangi görünen bir kesi ve skar izi oluşmaz.

İple Kaş Kaldırma Estetiğinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

İple kaş kaldırma estetiğinde kullanılan ipler kendiliğinden eriyen ipler olduğu için zamanla ipler erir ve cilt bunu yok eder. İşlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir ortalama kullanım süresi 2 ila 3 yıl arası değişmektedir.

Sigara ve alkol kullanımına bağlı çevresel faktörlerde iplerin kullanım ömrünü olumsuz etkileyebilir.

İple Kaş Kaldırma Estetiği Kimlere Yapılır?

Aktif olarak mimik kullanımından dolayı kaş ve alın bölgesinde sarkmalar başlar. 30 yaşlar itibari ile cilt kalitesi azalır ve kollojen üretimi azalır bu yüzden kaş bölgesinde düşüklükler meydana gelir buda kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Bu şikâyetlerle gelen her hastamıza bu işlem uygulanabilir. 

İple Kaş Kaldırma Estetiği Etkisini Yitirdikten Sonra Tekrarlanabilir Mi?

İple kaş kaldırma estetiğinde ipler zamanla yok olacağı için işlem tekrarlanabilir. İlk yapıldığındaki germe etkisinin bir miktarı kalmış  olacağı için tekrar yapıldığında kullanım süresi daha da uzun sürer.

İple Kaş Kaldırma Fiyatları Nelerdir?

Kullanılacak ipin markasına göre değişebileceği için fiyat bilgisi muayeneden sonra verilir. Randevu ve bilgi almak için 0552 584 8410 ’dan bize ulaşabilirsiniz.

İple kaş kaldırma hakkında başka sormak istediğiniz bir soru varsa yorum bölümünü kullanabilir ya da bizi arayabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günler geçirmek dileğiyle

Önceki İçerikAfrodit Askısı
Sonraki İçerikİple Yüz Germe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ