fbpx

İple Yüz Germe

İple yüz germe tekniği ameliyatsız bir şekilde yaşlanmayı durdurabilen ve yaş olarak kişiyi olabildiğince gençliğine döndürebilen en etkili tekniklerden biridir.

Yaş alımı, çevresel faktörler, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi ile birlikte zaman içerisinde cilt kalitemiz düşüyor; ilerleyen zamanlarda yüzde sarkmalar meydana geliyor.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle iple yüz germe yapılacak bölge özel temizleyiciler ile temizlenir. Temizleme işleminden sonra iple yüz germe yapılacak bölge işaretlenir. Lokal anestezi ile bölge uyuşturulur. On dakika kadar kısa bir süre geçtikten sonra bölge tamamen uyuşmuş olup hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. İşaretlenen bölgeler göz önüne alınarak kanüller yardımı ile ipler cildin alt tabakasına yerleştirilir. İple yüz germe işlemi kullanılacak ip miktarı ve bölgeye bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 30-45 dakika kadar bir sürede biter.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?
İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

İple Yüz Germe Uygulaması Nerelerde Uygulanır?

 • Jawline hattını belirginleştirmede
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmede
 • Nazolabial oluk tedavisinde
 • Kaş askılama ve kaş kaldırma
 • Badem göz estetiğinde
 • Burun ucu kaldırmada

İple Yüz Germe Uygulaması Yaptırmadan Önce

İple yüz germe uygulaması yaptırmadan önce kan sulandırıcı, aspirin, ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyorsa hekimimize bir hafta öncesinden bildirmeli ve kanı sulandıracağı için bitki çaylarına bir hafta öncesinden ara verilmelidir.

İple Yüz Germe İşlemi Sonrası

İple yüz germe işlemi sonrası hemen günlük hayatımıza devam edebiliriz. İşlemden sonra en dikkat ettiğimiz ve hastanın da dikkat etmesi gereken şey ise hasta 1 ay boyunca yüz üstü yatmamalı ve yüzünü sert bir şekilde ovuşturup kaşımamalı. İple yüz germe  yapılan bölgede hafif şişlikler ve morluklar olabilir. Bu gibi durumlarda hasta panik olmamalıdır çünkü 2 gün veya 1 hafta içerisinde bu görüntü ortadan kalkar.

İple Yüz Germe Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

İple yüz germe uygulamasının hemen sonrası fark görülür. Zamanla cilt altı kollojenin tetiklenmesiyle birlikte etkisi daha da artar ve en fark edilir zamanı ise 90. gün olur.

İple Yüz Germe İşleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

İple yüz germe işleminin kalıcılığı genellikle 2 ila 5 yıl kadar kalıcılığı sürmektedir. Ancak bu süre kullanılan ipin cinsine, kişinin cilt kalitesine, iple yüz germe uygulanacak sahaya farklılık gösterebilir yani işlemin etkisi kişiden kişiye değişebilir.

İple yüz germe yapılan hasta cildine işlemden sonra iyi bakmaz ve sigara alkol kullanımına devam eder ise işlemin etkisi diğer insanlara göre daha kısa süreli olur. 

İple Yüz Germenin Çeşitleri Nelerdir?

İple yüz germenin çeşitlerinden en sık kullanılanları:

 • Fransız Askısı
 • Kleopatra Askısı
 • Silhouette soft yüz
 • Spring Thread 
 • Örümcek Ağı

İple Yüz Germe Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile ve emziren annelere uygulanmaz.

İple yüz germe hakkında sormak istediğiniz tüm soruları yorum bölümünde bildirebilirsiniz. Dilerseniz bizimle de iletişime geçerek konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ