fbpx

Kalça estetiği nedir? Kalça büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Hem zayıflayayım erisin basenler, hem de çekici kalçalarım olsun diyenler buraya! Son zamanların ince ve güzel ikilisi değişiyor. Uzun zamandan beri günümüz estetik anlayışında çeşitli diyetler ve sporla kalçalara savaş açılmıştı. Ancak son zamanlarda görülüyor ki trend brazilya poposundan yana. Seksi ve dolgun kalçalar yine göz önünde.

Peki nedir bu kalça estetiği?

Kalça estetiği, Brezilya poposu veya ‘Brazillian butt lift’, popo germe ve büyütmenin yapılarak kalçaları ön plana çıkaran operasyonun adıdır.

Bu operasyon ile kalçalar belirginleştirilir, yuvarlaklaştırılır ve dolgunlaştırılır. Kalça estetiği yaptırmak isteyenlerin aynı zamanda basen, karın ve karın yanı yağların fazla ise, tek seansta hem yağlarından kurtulabilirler hem de bu yağların işlemden geçirilerek popoya enjeksiyonuyla arzu ettikleri göz alıcı kalçalara sahip olabilirler. Ayrıca liposuction ile selülitlerden kurtulurken yağ greftlerinin kök hücrelerinden yararlanılarak cilt pürüzsüzlüğü de elde edilir.

Kimler kalça estetiği yaptırabilir?

Küçük ya da düz popolu olup pantolon, etek ve elbise giydiklerinde vücut hatlarının ortaya çıkmamasından şikayetçi kadınlar.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?
Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Kalça estetiğinin süresi ve tekniği

Kalça estetiğinin süresi ve tekniği, kişinin arzu ettiği kalçalara ve sahip olduğu kalça yapısına göre değişir. Eğer kişinin kalçası küçükse ve kendi de zayıfsa, alınabilecek yağ greft miktarı yeterli gelmeyeceği için yağ enjeksiyonuyla protez kombine edilmelidir.
Kişiden liposuction ile yeterli yağ grefti elde edilebilecekse, proteze ihtiyaç olmadan kalça estetiği tamamlanabilir. Teknik, hastanın muayene sonrası ve kişinin istekleri doğrultusunda hastayla beraber kararlaştırılabilir.
Ayrıca bu tekniklere kalçayı kaldırma veya germe gerekliliği varsa eklenebilir.

Kalça Estetiği Sonrası Ne olur?

Kalça estetiği sonrası en çok şu soruyu duyarız: Kalçamın üzerine yatabilecek miyim?
Eğer operasyonda sadece yağ grefti kullanıldıysa evet, yatabileceksiniz. Hastaya özel giydirilen korselerle beraber kalçanın üzerine ilk günden dikkatli bir şekilde yatabilirsiniz.

Ancak protezle kombine edilen vakalarda ilk iki hafta daha dikkatli davranmak gerek.
Ameliyat olduğunuz günün gecesi hastanede takip edilir, ertesi gün taburcu olabilirsiniz.
Takipleriniz seçilen yönteme göre şekillendirilir.

Kalça Estetiği Sonrası Ağrı Olur mu?

1 hafta süresince liposuction yapılan alanlarda ve protez konulan sahada ağrılar olabilir. Ancak ağrı kesici kullanımıyla bu ağrılar rahatlıkla kontrol altına alınır. 1 hafta istirahatın ardından hastalar işlerine başlangıç yapabilirler. 

Kalça Estetiğinin Riskleri Nedir?

Kalça estetiği, eğer gerekli ise protez ve yağ enjeksiyonu kombine edilerek yapılır. Ancak protezsiz, sadece yağ enjeksiyonuyla yapılmaya çalışılan ve yüksek volümlerde yapılan yağ greftleri, emboli riskini arttığını için önerilmez. Protez, hasta konsültasyonlarında eğer gerekli ise tavsiye edilir. 

Kalça estetiği hakkında sormak istediğiniz tüm sorular için yorum bölümünü kullanabilir ya da bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ