fbpx

Meme Büyütme

Göğüs büyütme ya da meme büyütme operasyonları estetik operasyonlar arasında ek sık yapılan ameliyatlardandır. Meme Gelişimi genellikle 16 yaşında tamamlanır.

Neler Okuyacaksınız? →

Göğüs Büyütme – Meme Büyütme

Genetik sebepleri kilo alıp verme, ergenlikte meme gelişimi yetersiz olması, doğum ve emzirme sonrası gibi sebeplerden meme dokusunun içi boş olabilir. Her kadın güzel bir dekolteye sahip göğüs ister. Meme dokunuzda tek taraflı ya da iki taraflı olarak hacim kaybı mevcutsa göğüs Büyütme ameliyatı ile dolgun ve dara iri estetik görünen göğüslere sahip olabilirsiniz.

İdeal Göğüs Büyüklüğünün Ölçüsü Nedir?

Göğüs büyütme için muayene ettiğimiz hastalardan bize en çok sorulan soru budur. Boyunuz kilonuz ve mevcut meme hacminizin büyüklüğüne göre buna karar veriyoruz. 300 cc silikon protez 150 cm boyu mevcut birinde ideal bir meme boyutu elde edersen 180 cm boyu bulunan bir kadında çok küçük olacaktır. İdeal meme boyutuna muayene sırasında sizin ölçülerine sahip benzer hastaların fotoğraflarını gösterip kafanızda bir imaj canlanmasını sağlıyoruz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı İçin Uygun muyum?

 • Zamanla yer çekimi etkisiyle göğüs dokusundaki dokusu bağ dokunun azalmasına bağlı olarak içi boşalmışsa
 • Gebelik sonrası meme hacminde kayıp meydana gelmişse
 • Gelişimsel olarak bazen memenin bir tarafı büyük diğer tarafı küçük kalır ve ciddi meme asimetrisine sahipseniz
 • Bel basen ve göğüs oranına bakıldığında basen olmadığı halde meme gelişmediği için orantısız vücut formuna sahipseniz
 • Meme Kanseri Tedavisi için
 • Göğüsleriniz ideal vücut algınızla ve estetik hedeflerinizle uyuşmuyorsa

Göğüs büyütme operasyonu sizin için uygun olabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı - Meme Büyütme Ameliyatı
Göğüs Büyütme Ameliyatı – Meme Büyütme Ameliyatı

Silikon Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Meme Protezi Silikon jel ve Salin )steril tuzlu su) içeren protezler olmak üzere iki ayrılır.

 1. Salin (Tuzlu Su içeren) Protezler

Meme büyütme için ilk üretilen protezler dış yüzeyinde kabuğu olan ancak içi salin denilen su ile aynı yoğunluğa sahip protezlerdi. Salin protezleri hala kullanıyoruz ancak bunları meme kanseri sonrasında meme rekonstrüksiyonu amacıyla kullanıyoruz. Salin protezlerin avantajı ameliyat sonrasında dışardan enjeksiyon yardımıyla büyümesine imkân vermekte ve meme kanseri sonrasında alınan meme hacminin karşı memeye eşitlenmesinde avantaj sağlamaktadır. Dezavantajı ise ince cildi bulananlarda deri altından dış kabuğun kıvrımları ele gelebilir ve dışardan hissedilebilir olmasıdır.

 1. Silikon Jel İçeren Protezler

Bu protezlerde Salin Protezler Gibi 2 ayrı dış katman vardır ve yırtılma ve deformasyona karşı silikonu korur. Dış kabuğun iç kısmında ise polimer yapısında biouyumlu silikon jel içerirler.

Meme Silikonlarında Pürtüklü ve Pürtüksüz yüzeyleri Mevcut arasındaki fark nedir?

Protezin dış kabuğunun şeffaf ya da pürtük içermesi kapsüler kontraktür oluşum açısından önemlidir. Meme silikonu konulan her hastada protezi vücut sarar ve kapsül oluşur ancak bazen bu kapsül oluşumu çok aşırı olmakta ve memenin sert bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu yüzden pürtüklü yüzey silikonlar ortaya çıkmıştır ve kapsüler kontraktür oluşumu bu silikonlarda daha az olduğu gözlenmiştir.

Damla (anatomik) Silikon mu Yuvarlak Silikon mu?

Yuvarlak protezler yarım küre şeklinde olurlar ve göğüse yerleştirildiklerinde göğüs üst kısmında ve dekolte bölgesinde dolgunluk oluştururlar. Dekolteniz yoksa üst pol dediğimiz kısımda meme dokusu yeterli değil ise seçiminiz yuvarlak protez olmalı. Damla protezler isminden de anlaşılacağı gibi damla şeklindedirler ve şekli göğüsün normal şekli gibi üstü boş altı doludur. Yerleştirildiklerinde göğüs alt tarafında dolgunluk oluştururlar.

Meme dokusu hiç olmayan çok zayıf hastalarda meme büyütme yapılacaksa yuvarlak bir protez kullanmak üst polde top gibi duran doğal olmayan bir geçiş yaratabilir. Böyle bir vücut formunuz mevcutsa kas altına ve damla protez kullanmak doğal bir sonuç verecektir.

Uzun göğüs kafesi mevcut olan hastalar için de damla silikon daha doğal bir görünüm sağlar.

Meme ucunun hafif sarkmanız mevcutsa yuvarlak silikon kullanılması avantajınıza olacaktır. Damla silikon yoğunluğu meme altına toplar ve sarkması olan bir göğüsse koyduğunuz zaman yeterinde memeyi toparlamaz.

Meme dokunuz mevcut ve büyütme işleminden sonra dekolteniz çok belirgin olsun istemiyorsanız seçiminiz damla silikon olmalı. Eğer dekolteniz daha çok ortaya çıksın istiyorsanız tatbikî yuvarlak silikondan yana tercih yapılmalıdır.

Meme dokunuz çok az tenis, yüzme, kürek ve benzeri sporlar dalları ile aktif olarak uğraşırım ya da profesyonel sporcuyum diyorsanız protezin ele gelmemesi için kas altına konulması gerekiyor. Kas üstüne koyarsanız protez ele gelebilir çünkü meme dokunuz yetersiz. Bu durumda anatomik protez konulursa sportif faaliyetlere bağlı protezin dönme riski var bu yüzden dual plana (yarı kas altı) yuvarlak silikon tercih etmelisiniz. Yuvarlak silikon dönse bile sorun yok çünkü bu silikonların yönü yoktur.

Meme Silikonu Nereye Konur? Kas Altımı Kas üstümü?

Silikon protezler konulabileceği 3 tane alan vardır

 1. Mevcut meme dokusunun hemen altına
 2. Meme dokusunu taşıyan kası kaplayan zarın hemen altına
 3. Meme dokusunu taşıyan kasın altına yani dual plana

Meme dokusunun hemen altına konulmasında kas dokusu ellenmediği için ameliyat sonrası ağrının en az olduğu plandır. Ancak buraya protezi koyabilmek için meme dokunuzun yeterli kalınlıkta olması önemlidir. Aksi halde protez kıvrımları elinize gelecektir .

Zar altı dediğimiz planda yine meme dokusu mevcut olan hastalara uygulanabilecek plandır.

Dual plan yani yarı kas altı plan en sık tercih ettiğimiz ve meme silikonunu koyduğumuz yerdir. Avantajı meme dokusuyla beraber kas dokusunun kalınlığı birlikte protez üzerini örttüğü için protezin ele gelme riski yoktur. Kapsül kontraktürü oluşum riskinin en düşük olduğu plan burasıdır.

Meme Protezi Kas Üstümü Kas Altında mı Olmalı?
Bu cerrahi operasyonunda kendi içerisinde birçok teknik barındırıyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz Meme Protezi Kas Üstümü Kas Altında mı Olmalı? makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Meme Protezi Nereden Konulacak?

Meme silikonu 3 ayrı yerden konulabilir. Meme altı, koltuk altı ve meme başından konulabilir

Meme altı: Göğüs büyütme için en çok tercih ettiğimiz ve en sık koyduğum yer burası. İz meme alt kıvrımında çok iyi iyileşiyor ve belirsiz bir hale geliyor. Meme dokusuna ve süt kanallarına hiç dokunmadan protezi yerleştiriyoruz ve dekolte bölgesine buradan ulaşmak çok rahat.

Meme Başından Koyma : Göğüs büyütme ve meme dikleştirme  aynı anda yapılacağı zaman buradan silikonu yerleştirmeyi tercih ediyoruz. Nipple dediğimiz kahverengi kısım sarkmışsa ve bunu yukarı taşımamız gerekiyorsa hem meme başı hem de göğüs altında iz olmaması açışından avantaj salıyor. Buradaki en önemli risk çok düşükte olsa meme başında hissizlik oluşma ihtimali mevcut.

Meme başının kahve renkli kısmında skar izi kalıyor ve meme altına göre daha belirgin biz iz oluyor. Diğer bir dezavantajı da meme başı bakterilerin en yoğun olduğu yer kapsül kontaktürü yapılan bilimsel çalışmalarda en yüksek olduğu yer meme başında konulan silikon protezlerde görüşmüştür.

Koltuk altı: Göğüs büyütme için aslında en avantajlı gibi görülen yer burası iz hiç olmuyor. Ancak dekolte bölgesine koltuk altından ulaşmak çok zor ve uzak bir mesafe. Dekolte iyi oluşturulamayabilir. Silikon yan kısımlara kayma ihtimalinin en yüksek olduğu girişim yeri burası ve koltuk altı sık terleyen bir bölge olmasından dolayı meme başı gibi kapsül kontraktürü oluşum ihtimali meme altından konulana göre daha yüksek oranda gözüküyor.

Özetlemek gerekirse göğüs büyütme için iz en iyi koltuk altından yapılanda sonra meme altı en son meme başından konulan meme protezinde oluyor.

Göğüs büyütme de kapsül kontraktürü oluşumu en az meme altından yapılanda

Göğüs büyütme ameliyatında dekollte en iyi meme altından yapılan kesi ile konulan göğüs protezinde oluşturuluyor.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Nasıl Hazırlanmalıyım?

Meme büyütme ameliyattan önceki hafta heyecanın en yüksek olduğu dönemdir. Ameliyattan önce iş yerinizi ve evdeki işlerinizi minimuma indirmeniz gereklidir.

Ameliyat sonrası gün araba kullanamazsınız ve hastaneye bir yakınınızın sizi getirmesi ve daha sonra sizi götürmesi uygun olacaktır. Göğüs büyütme sonrası Ayrıca ilk 3 gün evde istirahat etmenizi ve yemek yapmamanızı öneriyorum.

Evdeki hazırlığınızı da önceden yapılması mantıklı olacaktır.

Göğüs büyütme yapacağımız 40 yaş üstü hastalara tarama amaçlı ultrason ve mamografi yapılmasını öneriyorum.

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları meme büyütme operasyondan bir hafta önce kesilmesi önemlidir.

Sigaranın operasyondan 2 gün önce ve sonrasında 2 hafta gibi bir süre kullanılmamasını hastalarıma öneriyorum

Meme büyütme operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafetleriniz ile hastaneye gelin. Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında önden gömlek şeklinde düğmeli kıyafetleri yanınızda getirmenizi öneriyorum. Kolları yukarı çok fazla kaldırmakta ilk birkaç gün zorluk çekebilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyat Günü

Ameliyattan önceki gece antibakteriyal sabunla duş almanız iyi olacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatından 8 saat önce su dahil bir şey yiyip içmemeniz gerekecektir. Anestezi alacağınız için ameliyat sonrası bulantı ve kusmayı minimuma indirmek için bunu sizden istiyoruz.

 • Ameliyat saatinden 2-3 saat önce hastanede olmanız yeterli olacaktır.
 • Hastanede kan tahlili yapılacak tahlil sonuçlarınız normal olması halinde operasyon başlayacaktır.
 • Göğüs büyütme işlemi yaklaşık 60-90 dk süren bir operasyondur. Ameliyattan 4 saat sonra yemek yiyebilir ve su içebilirsiniz.
 • Ameliyat günü hastanede kalmanız ağrı kontrolü ve geceyi konforlu geçirmeniz için gereklidir.
 • Postoperatif 3-4 günde kontrol için kliniğimize muayeneye gelmeniz gerekmektedir.

Göğüs Büyütme Sonrası Ağrı

Ameliyat günü ağrıların en yoğun olduğu dönemdir. Göğüs büyütme sonrası ilk 3 gün hareketler ile ağrı dan daha çok konulan silikon cc sine bağlı gerginlik yoğun olmaktadır. Bu gerginliğin tam anlamıyla bitmesi 2-3 haftayı bulmaktadır. Tabi bu süre zarfında size kas gevşetici ilaçlar veriyoruz.

Ameliyat sonrası güçlü ağrı kesiciler yazıp hastalarımızın ağrılarını minimalize ediyoruz.

Meme Büyütme / Göğüs Büyütme Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Çeşitli gelen sorular oluştu tarafıma bunları şu başlıklarda derledim;

 • Göğüs büyütme ameliyat sonrası işe ne zaman dönebilirim?
 • Göğüs büyütme operasyonu sonrası spor ne zaman yapabilirim?
 • Göğüs büyütme operasyonu hangi yaştan itibaren yapılabilir?
 • Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında iz kalacak mı?
 • Göğüs büyütme operasyonu hangi yaştan itibaren yapılabilir?
 • Silikon taktırdım his kaybı olacak mı?
 • Göğüs büyütme ameliyatı oldum emzirebilecek miyim?
 • Meme silikonunu değiştirmek gerekiyor mu?
 • Meme silikonu patlar mı?
 • Meme protezleri kanser yapar mı?
 • Meme silikonuna karşı alerji olur mu?
 • Meme silikonu ameliyatı sonrasında korse kullanmalıyım?
 • Drenim olacak mı?
 • Meme silikonu sonrasında meme taramalarımı yaptırabilecek miyim?
 • Kadın ekip ameliyatımı yapabilir mi?
 • Kas altına yerleştirilen silikon, kolda güç kaybı yapar mı?
 • Silikon taktırma evlenmeden önce mi olmalı, sonra mı?
 • Meme silikonu taktırdım ameliyattan ne kadar süre sonra uçağa binilebilir?
 • Sigara içmek, iyileşme sürecini etkiler mi?
 • Silikondan sıkıldım çıkarttırabilir miyim?
 • Emzirme sonrası meme silikonu ne zaman yapılabilir?
 • Meme silikonu ile meme asimetrisi düzeltilebilir mi?
 • Ameliyat ile meme büyütme ileride meme sarkmasına neden olur mu?
 • Masajla ya da kullanılan bazı ilaçlar ile meme büyütmek mümkün müdür?
 • Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
 • Meme estetiğini hangi hastanelerde olmak gerekir?
 • Silikon göğüs (meme) protezlerinin fiyatları nasıldır?

Göğüs Büyütme Operasyonu Sonrası Spor Ne Zaman Yapabilirim?

Kol ve gövde kaslarını kullanmayı ve sportif aktivitelere başlamayı 3.haftadan itibaren öneriyorum. Meme büyütme ameliyatından sonra hastalarıma protezin cebine oturması ve silikona alışılması açısından 1. aydan itibaren protezi üzerine yatmalarını öneriyorum.

Ameliyat Sonrası Masaj Öneriyorum…

Göğüs büyütme ameliyatından sonra hastalarıma 1.aydan itibaren günde 10 dk masaj yapmasını tavsiye ediyoruz. Masaj ile hem protez cebine oturacak hem de meme dokusunun gevşemesini sağlayacaktır

Göğüs Büyütme Ameliyat Sonrası İşe Ne Zaman Dönebilirim

Ameliyat sonrası ilk gün evinizde dinlenmenizi öneriyorum. Daha sonraki süreçte çok ağır aktivite gerektiren bir işiniz yoksa ya da masa başı iş yapıyorsanız birkaç gün içinde iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Bu zaman diliminde yürüyüş yapabilirsiniz ya da hafif şeyler kaldırmanız da hiçbir engel yoktur.

Göğüs Büyütme Operasyonu Hangi Yaştan İtibaren Yapılabilir?

Meme büyütme ameliyatı operasyonunu genellikle 18 yaşından itibaren yapılmasını öneriyoruz. Ancak ergenlik sırasında ileri derecede meme asimetrisine sahipseniz bu durum estetik görünüm hem de psikolojik açıdan sorun oluşturuyorsa ailenin izni ile meme dokusunu eşitlemek amacıyla rekonstrüktif amaçlı meme büyütme operasyonu yapılabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak mı?

Tüm estetik ameliyatlardan hedef iz kalmadan ameliyatın yapılmasıdır. Biz Estetik cerrahlar yaptığımız ameliyatlarda eğer kesi varsa mutlaka iz kalır. Ancak yapılan işlemelerde izler doğal vücut kıvrımlarına saklandığı zaman izler belli olmaz.

Meme büyütme estetiğinde izler meme alt kıvrımına saklanır buradaki iz tam kıvrık noktasında ve meme altında kaldığı için gözükmez. Göğüs büyütme estetiğinde izler ilk zamanlar koyu kırmızı rengindeyken daha sonra iz kremlerinin etkisiyle soluklaşır. 6-9 ay içerisinde izler ten rengine dönerek belirsiz bir hale gelir.

Silikon Taktırdım His Kaybı Olacak mı?

Meme Büyütme ameliyatlarını meme alt kıvrımından yapıyoruz.  Bu sayede meme başında herhangi bir his kaybı oluşmuyor.

Meme başından yapılan meme büyütme operasyonun da ise silikonu koyabilmek adına meme başı altından kesi yapıldığı için düşük te olsa hissizlik oluşma ihtimali mevcuttur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Oldum Emzirebilecek miyim?

Meme büyütme ameliyatı olan hastalarında en çok tereddüt yaşanan nokta burası. Meme protezi meme bezinin içine yerleştirilmez meme bezi altı ya da kas altına konulur. Dolayısıyla ameliyattan sonra emzirme ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. 

Meme Silikonunu Değiştirmek Gerekiyor mu?

Eskiden implantların kullanım süresi vardı bu süre yaklaşık 10 yıldı. Yeni nesil implantlar da protez de deformasyon meydana gelmediği sürece değişim gerekmemektedir. Göğüs büyütme ameliyatlarında Üretim Teknolojisi olarak silikonlar artık ömürlük olarak üretilmektedir. 

Meme Silikonu Patlar Mı?

Bu konu herkesin gündeminde silikonum patlarsa ne olur. Silikon protezlerin içerisinde jel bulunmaktadır bu jel sıvı kıvamında değildir.  Bu jeli saran 2 katman halinde kabuk bulunmaktadır. Sıkmak düşmek ile ya da darbe gelmesi ile proteze hiçbir şey olmaz.

Ancak trafik kazası ile, bıçaklanma ya da kurşunlanma ile protez dış kapsülü delinebilir bu halde bile korkulacak bir şey yoktur silikon akmaz. Silikon kohezivitesi nedeniyle birbirine tutulu haldedir tamamı beraber hareket eder. Doku içerisinde dağılıp gitmez bu sebepten bu tip büyük kazalar meydana geldiği zaman silikon değiştirilip yenisini takmak gereklidir.

Meme Protezleri Kanser Yapar mı?

Silikon meme protezleri bir dönem ABD de bu kuşkular nedeniyle sadece meme kanseri sonrasında meme şekillendirilmesi amacıyla kullanılır hale gelmişti. Ancak son 10 yıl içerisinde meme büyütme ameliyatı yapılmış hastalara yapılan klinik çalışmalar bu endişelerin yersiz olduğunu ve silikon meme protezlerinin tespit edilebilen herhangi bir başka hastalığa neden olmadığını ortaya koydu. Son yapılan klinik araştırmalar da meme büyütmede kullanılan silikon protezin direk kanserle ilişkisi olmadığı ortaya konmuştur.

Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur mu?

Meme silikonu biyouyumlu yani doku ile uyumludur. Meme büyütme ameliyatı sırasında  vücuda yerleştirilen silikonlarda alerji oluşması ya da vücudun kabul etmemesi gibi durumlar çok çok nadirdir.

Meme Silikonu Ameliyatı Sonrasında Korse Kullanmalıyım?

Hastalarımıza meme büyütme ameliyatı sonrasında alttan baleni olmayan sporcu sutyeni kullanılıyoruz. Bu korseyi ameliyat sonrasında biz size veriyoruz. Dışarıdan ekstra bir ürün almanızı istemiyoruz. Sporcu sutyenini meme estetiği sonrasında 3 hafta süre ile kullanımını öneriyorum.

Drenim Olacak mı?

Meme büyütme ameliyatlarında dren kullanılmasını önermiyorum. Protez ameliyatları sonrasında konulan drenler kapsül oluşum riskini yükselttiğini düşünüyorum. Bu sebepten ameliyat sırasında kanama kontrolünü çok iyi yapıp dren kullanmıyoruz.

Meme silikonu sonrasında meme taramalarımı yaptırabilecek miyim?

Meme silikonu konulması ultrason, MR ve mamografi gibi tetkiklerin yapılmasını etkilemez bunları çektirebilirsiniz. Ameliyat sonrasında bizde hastalarımızdan yılda 1 defa düzenli olarak ultrason çektirmesini istiyoruz. Meme protezinizin olması taramalarınıza engel durum oluşturmaz.

Kadın ekip ameliyatımı yapabilir mi?

Meme Büyütme ameliyatı estetiği için kliniğimizde bayan ve erkek plastik cerrahlar mevcuttur. Göğüs büyütme ameliyatı tıbbi olmaktan çok kozmetik amaçlı olduğu için bazı kadınlarımız kadın estetik doktoru ve ekibi istiyorlar. Kadın ekip isteyen hastalarımıza kliniğimizde ve özel hastanede bu hizmeti sunuyoruz.

Kas Altına Yerleştirilen Silikon, Kolda Güç Kaybı Yapar mı?

Yapılan araştırmalar, kas altına yerleştirilerek yapılan meme büyütme ameliyatı operasyonlarında protezlerin kolda güç kaybına neden olmadığını göstermektedir. Bu nedenle sporculara da göğüs büyütme operasyonunda kas altı protezi yerleştirilebilir.

Silikon taktırma evlenmeden önce mi olmalı, sonra mı?

Memenizin ebadından ve şeklinden memnun değilseniz, silikon taktırmak ileride evleneceğiniz kişiyi rahatsız etmeyecek bir durumsa ki, bence rahatsız etmez o zaman evlenmeden önce de meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz. Vücut ölçülerinize uygun kas altı bir silikon son derece doğal ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Bu eşinizi rahatsız etmeyecektir.

Meme silikonu taktırdım Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Uçağa Binilebilir?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında 4.günden itibaren uçağa binmenize engel durum yoktur. Silikonlar hava basıncına dayanıklıdır ve artan basınçtan etkilenmez.

Sigara İçmek, İyileşme Sürecini Etkiler mi?

Sigara kullanımı kan damarlarının daralmasına yol açarak, ameliyatlı alana kan akışı ve taşınan oksijen miktarını azaltır. İyileşmekte olan dokuların iyi bir kan dolaşımına ve yüksek miktarda oksijene ihtiyacı vardır. Meme silikonu yaptığımız hastalardan ameliyattan 2 gün önce ve ameliyat sonrası 3 hafta süre ile sigara içmemesini öneriyorum.

Silikondan Sıkıldım çıkarttırabilir miyim?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında evet silikonlar çıkarttırılabilir; fakat sonrasında protez çıkarıldıktan sonra ameliyat öncesi gibi gevşek ve içi boş göğüs yapısına geri dönersiniz. Ancak silikon genelde hastalarımız çıkartmak istemez tam tersi birçok hasta daha büyük bir silikon yaptırmak için tekrardan başvurur.

Emzirme Sonrası Meme silikonu Ne Zaman Yapılabilir?

Emzirme sonrasındaki süreçte süt kanallarının küçülerek normal hale gelmesi 3 ayı bulmaktadır. Emzirme üzerinden 3 ay geçtikten sonra meme büyütme estetiği yaptırmanızın sakıncası yoktur.

Meme Silikonu ile Meme Asimetrisi Düzeltilebilir mi?

Memeleriniz eşit değilse, farklı boyutlardaki silikon protezleri kullanılarak meme asimetrisi düzeltilebilir. Bu gibi durumlarda iki memeye de silikon takılabilir fakat göğüslerin eşitsizliği dikkate alınarak farklı boyutlarda silikonlar tercih edilir.

Silikon protez, göğüsleri dikleştirmek için doğumdan sonra da tercih edilir. Silikon ameliyatı iki memenin eşit görünmesine yardımcı olur ve meme asimetrisi düzeltilir. Gerekli durumlarda sarkık göğüslere estetik yapılırken, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatı kombine yapılabilir.

Ameliyat ile Meme Büyütme ileride Meme Sarkmasına Neden Olur mu?

Kas altına yerleştirilen protez kas yapısı ile çevreli olacağından herhangi bir sarkma söz konusu olmaz. Protez meme alt tabanına oturur ve meme dokusuna ek yük yapmaz bu yüzden sarkma üzerine arttırıcı bir etkisi yoktur.

Masajla ya da Kullanılan Bazı ilaçlar ile Meme Büyütmek Mümkün Müdür?

Masaj yaparak göğüslerin büyütülmesi mümkün değildir. Yine hastalarımızın çok sık sorduğu bir soru olan ilaçlar ya da kremlerle de meme büyütülemez. Meme büyütmek için kontrolsüz olarak satılan ilaçlar göğüslerinizi büyütmeyeceği gibi meme ve vücut sağlığınızı tehlikeye atabilirler. Bu nedenle kullanımlarını kesinlikle onaylamak mümkün değil.

Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hastalarımıza 6 hafta boyunca meme bölgesine sert darbelerin gelmemesini dolayısıyla cinsel ilişkiye bu süre zarfında girilmemesini öneriyorum.

Meme Estetiğini Hangi Hastanelerde Olmak Gerekir?

Meme büyütme ameliyatı operasyonunuzun gerçekleşeceği yeri sormanız çok önemlidir. İlgili yerin akreditasyonunu, sterillik durumunu ve ameliyat sırasında kimlerin sizinle birlikte olacağını öğrenmelisiniz. Rio Estetik ’in tüm operasyonları, Avrupa ve Anadolu yakasında, JCI akreditasyonu olan, A+ hastanelerde yapılmaktadır. 

Silikon Göğüs (meme) Protezlerinin Fiyatları Nasıldır?

Göğüs büyütme ameliyatı için ücret, geniş bir faktör yelpazesine bağlı olarak değişir. Ameliyatı yaptıracağınız yer, ameliyatla ilgili masraflar (anestezi gibi), tıbbi tahliller ve cerrahınızın ücreti göğüs ameliyatı ücretine etki eden faktörler arasındadır. Silikonun çeşidi, markası ve modeline göre silikon göğüs protezlerinin fiyatlarını etkilemektedir.

Detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için bize kliniğimize 0552 584 84 10 ve 0216 747 95 00 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Rio Clinic olarak sağlıklı ve güzel günler dileriz ☺

2 YORUMLAR

  • Merhaba Elif,

   meme büyütme ameliyatı için fiyatlandırma için mail gönderecektik ama iletişim mailini geçersiz bir mail kullandığın için bu işlemi gerçekleştiremedik.
   Dilersen ofis iletişim numaramızı kullanarak bizi arayıp bilgi alabilirsin.

   Mutlu Günler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ