fbpx

Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği

Kliniğimizde cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilen meme ucu operasyonları memenin içeriye kaçması, iri olması ya da beklenenden küçük olması nedenleriyle gerçekleştirilmektedir. Bu tip ameliyatlar kliniğimizde sıklık ile gerçekleştirilmektedir. Pek çok kadında bu sorun görülmektedir.

Meme ucunun çökmesi genellikle genetik bir sorundur. Bazı durumlarda gelişim sırasında da çökme gerçekleşmesi yaşanmaktadır. Olayın gerçekleşme sebebi ise meme başı altında yer alan süt kanallarının kısa olmasından kaynaklanmaktadır. Kanallar meme ucunu içeriye doğru gerdirmek suretiyle sorunun yaşanmasına neden olurlar.

Meme ucu estetiği kliniğimizde cerrahlarımız tarafından birçok defa uygulanmıştır. Meme ucunun başka dokular ile damarı genişletmesi ya da gerdirmesi ile dokunun gevşemesi sağlanmaktadır.

Bazı durumlarda cerrahi müdahaleye bile gerek kalmadan vakum yöntemi kullanılarak tedavi gerçekleştirilmektir. Operasyon oldukça kısa sürer hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanmaktadır.

Önceki İçerikMeme Rekonstrüksiyonu
Sonraki İçerikMezoterapi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Daha Fazlası

Diğer

Estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var?

Gelin doktorlarımızla gerçekleştireceğiniz muayene ile kliniğimizde beraber değerlendirelim.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ